Jak obchodzić się ze świeżym tatuażem

1. Po upływie półtorej godziny zdjąć opatrunek. Ostrożnie umyć tatuaż letnią wodą i delikatnym mydlem (np. dla niemowląt), a następnie osuszyć papierowym ręcznikiem kuchennym (wskazane), w żadnym wypadku natomiast używanym wielokrotnie ręcznikiem np.do rąk (wzbronione).

2. Posmarować tatuaż mascią "BEPANTHEN" lub "ALANTAN PLUS". Tatuaż powinien, jak najwięcej "oddychać", jednak podczas pierwszej nocy wysoce wskazanym jest, aby bezpośrednio po uprzednim posmarowaniu maścią tatuowane miejsce zostało zabezpieczone opatrunkiem z folii kuchennej (takim samym, jak wykonanym przez nas w studiu po sesji). Zapobiegnie to niespodziankom w postaci przyklejenia się tatuażu do pościeli lub odzieży i ewentualnym infekcjom.

3. Najważniejszą rzeczą jest utrzymanie gojącej się skóry w czystości. Należy co 3 godziny smarować tatuaż maścią "BEPANTHEN" lub "ALANTAN PLUS".przez okres 2 tygodni. Przed każdym zabiegiem smarowania należy obowiązkowo umyć rece, nawet gdy "dla oka" wydają się czyste. Bakterie, jakie mogą znajdować się na dłoni, chociaż niewidoczne potrafią spowodować duże problemy podczas gojenia się tatuażu i w konsekwencji jego uszkodzenie.

4. Podczas procesu gojenia, miejsca świeżo tatuowane nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z odzieżą inną niż bawełniana. Pamiętajmy przy tym, że np. koszulka, której rękaw zakrywa nasz nowiutki tatuaż, powinna być świeża, nienoszona od ostatniego prania. Kategorycznie nie wolno nosić odzieży wełnianej (dotyczy to glównie tatuaży na ramionach).

5. Przez trzy dni zalecana jest abstynencja alkoholowa. Alkohol osłabia odporność organizmu, a ponadto podnosi ciśnienie, co powoduje zwiększenie krwawienia, utrudniającego proces gojenia. Nie mówiąc o zaniedbaniu pielęgnacji tatuażu, jakie często towarzyszy stanowi upojenia i zamroczenia alkoholowego.
6. Podczas okresu gojenia nie wolno:
- pływać lub kąpać sie w morzu lub basenie
- korzystać z sauny lub solarium
- wystawiać świeżego tatuażu na działanie promieni słonecznych
- drapać tatuażu i pozwalać, aby dotykały go inne osoby (zdarzały sie przypadki, gdy "na imprezie" wszyscy jej uczestnicy sprawdzali naślinionym palcem "czy to nie nalepka" - bezmyślnosć ludzka nie zna granic).
Po ok.4-5 dniach mogą zacząć pojawiać się strupki. Choć to kusi, nie należy ich odrywać i sprawdzać, czy "kolor nie odejdzie ze strupem". Można się do tego przyczynić właśnie wtedy, gdy się strupy odrywa.

7. Podczas dozwolonej kąpieli pod prysznicem należy starać się aby tatuowane miejsce nie miało kontaktu z wodą i dużą ilością mydlin.
Jeśli masz wątpliwości i chcesz uzyskać dodatkowe informacje skontaktuj się z nami telefonicznie.

Nasze studio nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne skutki wynikające z nieprzestrzegania podanych zaleceń. Jesteśmy w stanie zagwarantować 100% higieny jedynie do momentu opuszczenia studia przez klienta, reszta sukcesu zależy od niego samego.